KURUMSAL

Hakkımızda

Tenhalar Yapı ve İnşaat Malzemeleri'nin temelleri, Hamza Tenha'nın 1986 yılında Ferizli'nin eski esnaflarından merhum Selahaddin Meydan'ın yanında ticaret hayatına başlamasıyla atılmıştır.

1990 yılında kendi işletmesini kuran Hamza Tenha 1996 yılında işletmesini bugünkü adıyla şirkete dönüştürmüştür. 1996 yılından 2008'e kadar inşaat malzemeleri satışının yanında zahirecilik, odun kömür satışı, yük ve yolcu taşımacılığı alanlarında da faaliyet göstermiştir. 2008'den itibaren sadece inşaat, yapı ve nalburiye malzemeleri perakendeciliği alanlarında yoğunlaşmış ve bütün enerjisini bu alanlarda ki uzmanlığını geliştirmede kullanmaktadır.

Tenhalar Yapı ve İnşaat Malzemeleri zamanın gerektirdiği yeniliklere başarıyla ayak uydurmuş, sektörel bazda zorunlu hale gelen yapısal reformları gerçekleştirmiş ve sürekli yenilenmeyi kendisine düstur edinmiştir.

Vizyon

Bulunduğumuz bölgede, bir yapı da, temel aşamasından itibaren yapının çatısına gelene dek, inşaat-yapı malzemesi ve nalburiye alanında kaç kalem malzemeye ihtiyaç duyuluyorsa, bu malzemelerin tamamına yakınını stokta tutabilmek, kaliteden ödün vermeden en iyi fiyat ve hizmet garantisi ile nihai alıcıya ulaştırabilecek bir konsept kurabilmektir.

Misyon

Sakarya'nın kuzey bölgesinde inşaat-yapı ve nalburiye malzemeleri perakendeciliği alanında, tek çatı altında en fazla çeşidi stoğunda bulundurabilen tek firma olma özelliğine sahibiz ve bu malzemeleri en hızlı şekilde her türlü zorlu şartta nihai alıcıya ulaştırıyoruz. Bu nokta da bizi farklı kılan husus; bugünkü stok çeşidimizle dahi müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu malzemeleri birkaç ayrı yerden değil, tek yerden tedarik ederek zamandan kazanmasına imkan sağlayabiliyor olmamızdır.